گالری ترتیاکوف مسکو

  • توسط admin
  • 8 قبل
  • 0
Rate this post

جاهای دیدنی مسکو بی نظیر و منحصربفرد هستند و احتمال ان بسیار کم است که بتوان در گوشه ای دیگر از جهان مشابه آن را یافت .

یکی از این مکان های دیدنی گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری است که با آثار متنوع توانسته خود را به علاقه مندان بشناساند برای آشنائی بیشتر با این گالری با سفرآفرین همراه باشید.

مسکو شهری است مملو از جاذبه های فرهنگی ، بناهای تاریخی ، موزه ها ، گالری ها و سالن های نمایش که هر کدام با ویژگی های مخصوص به خود می توانند جذاب باشند.

درباره گالری ترتیاکوف مسکو (Tretyakov Gallery)

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری است که در درجه نخست یک سپرده گذاری از هنر روسی در جهان است و آثار مربوط به یک دوره هزار ساله در آن نگهداری می شود.

استارت ایجاد این گالری در سال ۱۸۵۶ توسط یک تاجر روسی به نام میخایلوویچ ترتیاکوف زده شد چرا که این فرد به منظور ایجاد یک گالری و شاید بعدها یک موزه ملی هنر دست به این کار زد و آثار هنرمندان روسی را جمع آوری نمود در سال ۱۸۹۲ ترتیاکوف کلکسیون خود را که شامل ۱۳۶۲ نقاشی ، ۵۲۶ طراحی و ۹ مجسمه بود را به مسکو و دولت روسیه اهدا نمود تا در مکانی مناسب برای عموم به نمایش گذاشته شوند .

گالری ترتیاکوف

گالری ترتیاکوف

اطلاعاتی در مورد گالری ترتیاکوف در مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری روسی و یکی از جاذبه های گردشگری مسکو و دیدنی های روسیه می باشد و علاقه مندان به هنر می توانند در تور مسکو از آن بازدید کنند.

ساختمان این موزه در سال ۱۹۰۲ تا ۱۹۰۴ میلادی در قسمت جنوبی کاخ کرملین ساخته شده و نمای آن توسط نقاشی به نام ویکتور واسنتسوف به سبک افسانه های روسی آراسته شد . رفته رفته بر تعداد آثار موجود در گالری افزوده شد و در قرن ۲۰ میلادی چند ساختمان مجاور گالری نیز به عنوان مکانی برای نگهداری آثار در نظر گرفته شدند.

گالری ترتیاکوف مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو

در این موزه مجموعه وسیعی از آثار هنری هنرمندان از قرن ۱۰ تا قرن ۱۹ و همچنین پرتره های برخی از چهره های درخشان تاریخ روسیه مثل تولستوی ، داستایوسکی و تورگنیف وجود دارد کارهای نقاشانی چون ونتسیانف ، تراپینین ، فدوتف و بسیاری آثار دیگر که از بهترین آثار هنر واقع گرایانه در جهان به شمار می روند در ۶۲ تالار این مجموعه نگهداری می شوند.

گالری ترتیاکوف مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *