پارک گورکی مسکو

  • توسط admin
  • 7 قبل
  • 0
Rate this post

پارک گورکی یکی از گزینه‌های گردشگری تور روسیه و بزرگترین پارک شهر مسکو می‌باشد، یک پارک تفریحی جذاب با ارائه فعالیت های سرگرم کننده و مهیج که مساحت ۳۰۰ هکتاری را در امتداد رودخانه پوشش می دهد.

پارک گورکی یکی از جاذبه های گردشگری روسیه می‌باشد و هر ساله تعدادی فراوانی گردشگر خارجی را به سمت خود جذب می کند و هم برای افراد جویای آرامش و هم دوستداران هیجان و افزایش آدرنالین جذاب خواهد بود.

پارک گورکی

پارک گورکی

علاقمندان به آرامش می توانند در پارک گوررکی قایقرانی آرام را تجربه کنند، از سوار شدن بر کلک های چوبی لذت ببرند و یا در نسکوچنی ساد که در نزدیکی پارک گورکی قرار دارد پیاده روی کنند.

به تازگی و با هدف به روز رسانی و تجهیز این پارک، تغییرات زیادی در آن اعمال شده و بسیاری از سرگرمی ها و تجهیزات قدیمی آن با تجهیزات مدرن تعویض شده و در آن مکانی ویژه برای آموزش انواع ورزش، هنر و اجرای کنسرت های موسیقی طراحی شد.

این پارک به دلیل جذابیت های ویژه و خاص خود در طول سال همواره میزبان خیل کثیری از اهالی شهر مسکو و گردشگران است.

پارک گورکی

پارک گورکی

پارک گورکی

پارک گورکی

نام گذاری پارک گورکی به افتخار نمایش‌نامه‌نویس معروف ماکسیم گورکی

این پارک را به پاس گرامیداشت یاد و خاطره داستان‌نویس ، نمایش‌نامه نویس معروف ماکسیم گورکی، گورکی نامیدند.

پارک گورکی به عنوان اولین پارک تفریحی روسیه در دوازدهم اوت سال ۱۹۲۸ افتتاح شد، در آن زمان غرفه های نمایشگاهی و فرهنگی راه افتادند و برای پارک میزهای تنیس، استخرهای تزئینی، جاذبه ها و شهر کودکان را در نظر گرفته شد.

پارکی فوق العاده که همتایش در دنیا وجود نداشت و امروزه به عنوان یک مرکز تفریحی دارنده استانداردهای جهانی نظر بسیاری از گردشگران محلی و خارجی را به خود جلب می کند. در روزهای هفته بیش از ۲۰ هزار نفر و در آخر هفته ها و تعطیلات بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این پارک دیدن می نمایند.

ورودی رایگان، پوشش اینترنت بیسیم، محوطه تفریحی تازه طراحی شده، فضای مناسب برای استراحت، تسهیلات ورزشی، امکان بازی و رقص در فضای روباز همگی از عواملیند که مانند آهنربا در جذب جمعیت به این مکان افسانه ای عمل می کنند.

پارک گورکی

پارک گورکی

این پارک در امتداد رودخانه مسکوا قرار گرفته و همانطور که گفته شد به دو بخش اصلی تقسیم می شود. در طراحی بخش اول پارک بیشتر علاقمندی های کودکانه و سرگرمی های هیجان انگیز در نظر گرفته شده است.

سرگرمی هایی نظیر یک چرخ و فلک عظیم، امکانات لازم برای قایقرانی و اسب سواری، بانجی جامپینگ و کلوپ ورزشی. در فصل زمستان قسمت عمده ای از این پارک به میدان اسکیت روی یخ و جایگاه علاقمندان به این ورزش مهیج تبدیل می شود.

در تابستان نیز محوطه ساحلی این پارک بسیار محبوب است و این قسمت از آن به یک کلوب ساحلی روباز تبدیل می شود.

پارک گورکی مسکو

پارک گورکی مسکو

بخش دوم و قدیمی تر پارک گورکی دارای فضای پرآرامش تری است و شامل باغ های رسمی و زمین های جنگلی می باشد که نِسکوچنی و گالیتسونسکی نامیده می شوند.

در این قسمت از پارک چندین ساختمان قدیمی مربوط به اواخر قرن هجدهم یا اوایل قرن نوزدهم، دو خانه تابستانی اثر معمار معروف میخائیل کوزاکوف و اولین بیمارستان شهر به چشم می خورد.

در نزدیکی این باغ ها گرین تیاتِر بزرگ قرار دارد، یک آمفی تئاتر روباز که در فصل تابستان میزبان برگزاری جشن ها و کنسرت های مختلف است.

در مسیر ورودی اصلی پارک گورکی مجموعه ای از بناهای یادبود، مجسمه های دوران شوروی و مجسمه های بی خانمان نیز وجود دارد که شاید دیدن آنها هم برایتان جذاب باشد.

لازم به ذکر است پارک گورکی یکی از جاهای دیدنی شهر مسکو و کشور روسیه است، بازدید از این مکان در تور روسیه و طول مدت سفرتان به مسکو خالی از لطف نیست و فرصت آشنایی با سبک زندگی مردم مسکو را در اوقات فراغت برایتان فراهم می آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *