قلعه طاعون روسیه + عکس

  • توسط admin
  • 7 قبل
  • 0
Rate this post

یکی از مشهورترین قلعه‌های روسیه ، قلعه الکساندر معروف به قلعه طاعون در روسیه بوده است. اما به چه دلیل به این قلعه، طاعون گفته می‌شده است؟

دلیل نامگذاری قلعه طاعون چه بوده است؟

شهر سن پترزبورگ در دهانه خلیج فنلاند ، زمانی توسط تعدادی دژ محافظت می شد.بیشتر این دژها اطراف ‏جزیره کوتلین ‏در فاصله ۳۰ کیلومتری سن پترزبورگ ساخته شده بودند و برخی دیگر نیز در ساحل خلیج کنار جزیره ‏قرار گرفته بودند.

همگی آنها در کنار هم نقش محافظین در برابر حملات دریایی دشمنان را ایفا می کردند. در بین سال های ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۵، امپراطور آن دوران به نام نیکلای اول، قلعه الکساندر یا همان قلعه طاعون را در روسیه ساخت.

قلعه طاعون روسیه

قلعه طاعون روسیه

قلعه طاعون روسیه

قلعه طاعون روسیه

در آن دوران بیماری طاعون بسیار رواج داشت و هنوز ریشه کن نشده بود، این بیماری شدیدا واگیرداربود و به عنوان یکی از خطرناک ترین بیماری های مهلک آن زمان شناخته می شد.

طاعون در آن زمان در خیلی از شهر های اروپا، آفریقا و آسیا وارد شد و افراد زیادی را به کام مرگ فرستاد. بنابراین در این قلعه روی بیماری طاعون و بیماری های کشنده ی دیگر مثل وبا، تیفوس و کزاز آزمایشات زیادی شد. به همین دلیل از آن دوران به بعد، نام قلعه طاعون روی این دژ مستحکم، ماندگار شد.

قلعه طاعون در روسیه

قلعه طاعون در روسیه

قلعه طاعون در روسیه

قلعه طاعون در روسیه

به دلیل محصور بودن قلعه طاعون توسط آبهای دریا، به جایی خوفناک تبدیل شده بود و بسیاری از مردم از اینکه حتی در چند قدمی این قلعه قرار بگیرند، وحشت داشتند.

لابه لای این ستون ها،فضای خالی ای وجود ندارد تا قلعه دچار ریزش نشود. بین ستون ها کاملا با شن  پر شده است و روی آن، بلوک های عظیمی از بتون قرار داده شده است.

قلعه طاعون در روسیه، وسعتی ۹۰ در ۶۰ متری دارد. این قلعه امروزه به عنوان یکی از جاذبه های وحشت سنت پترزبورگ شناخته می شود. با سفر به کشور پهناور روسیه و شهر سنت پترزبورگ، به قلعه طاعون رفته و به یاد افرادی که جانشان را در اثر طاعون از دست داده اند، از این قلعه دیدن کنید.

قلعه طاعون در روسیه

قلعه طاعون در روسیه

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *