خیابان آربات

  • توسط admin
  • 7 قبل
  • 0
Rate this post

خیابان آربات ، تجربه‌ای از هنر و قدمت

خیابان آربات از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین دیدنی های مسکو به شمار می‌آید ، شاید کمتر خیابانی باشد که مانند خیابان آربات در بهار تا اوایل پاییز بسیار جذاب و دیدنی باشد.گردشگران در خیابان آربات می توانند از اجرای موسیقی زنده در این خیابان ها لذت ببرند و به خرید انواع صنایع دستی ، لباس ،  عروسک ، آثار هنری ، روسری ، پوست و چوب ، جواهر و سفال بپردازند . فروشگاه ها و مغازه های موجود در خیابان آربات از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و حتی دیرتر باز می باشند .

گردشگران تور مسکو می توانند در یکی از ایوان های رستوران ها و یا کافه ها که در فضای باز قرار دارند ، بنشینند و همراه با نوشیدن یک فنجان قهوه ، مردم را که در حال رفت و آمد هستند تماشا کنند .

این خیابان معمولا روح اصلی شهر را در خود دارد و و هر کدام از خانه ها و ساختمان های آن، داستانی برای گفتن دارند. امروزه اهمیت این خیابان، هم رده میدان مانژ ، میدان سرخ و تئاتر بولشوی و حتی کلیسای سنت باسیل است.

نمایی از خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات محلی برای زندگی اشراف‌زادگان ، هنرمندان و نخبگان بوده است

آربات که در قلب تاریخی مسکو و در مرکز منطقه ای به همین نام واقع شده تا اواسط قرن بیستم میلادی ، بخشی از خیابان اصلی غربی کرملین به شمار می رفت ، اما در سال ۱۹۶۰ خیابانی موازی با آن با نام آربات جدید ساخته شد و ایفای این نقش به آن سپرده شد.

دو دهه بعد ، آربات قدیم به منطقه ای مخصوص عابران پیاده در مسکو تبدیل شد . در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم این خیابان تبدیل به مکانی برای زندگی اشراف زاده ها ، هنرمندان و نخبه ها شد همچنین بسیاری از سران دولت شوروی در گذشته در این خیابان ساکن بودند .

علاقه مندان با دیدن خیابان آربات گذری در تاریخ روسیه خواهند داشت و هر ساختمان موجود در این خیابان تاریخی ، دارای داستانی می باشد که بسیار شنیدنی است . خیابان آربات مسکو با قدمتی بیش از ۵ قرن از اماکن تاریخی این شهر محسوب می گردد و با جای دادن چندین جاذبه دیدنی در خود از مکان هایی است که مورد بازدید گردشگران تور روسیه قرار می گیرد .

این خیابان که از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید مملو از رستوران ها ، کافه ها و مغازه هایی برای خرید سوغاتی است و گردشگران با قدم زدن در امتداد آن می توانند به اجرای گروه های موسیقی گوش فرا دهند و لذت ببرند ، به تماشای نمایش های خیابانی بپردازند ، از هنر نقاشان خیابانی دیدن کنند و یا اینکه با سر زدن به فروشگاه های مختلف آثاری ارزشمند برای سوغاتی و هدیه دادن به دوستان و اشنایان خود تهیه کنند.

نمایی از خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات دارای بیش از یک کیلومتر طول می‌باشد

خیابان آربات شامل خیابان قدیمی و جدید است و دلیل این نام گذاری جلوگیری از سردرگم شدن گردشگران تور روسیه می باشد. آربات جدید خیابانی است که در اواخر قرن بیستم موازی با آربات قدیم ساخته شد. این خیابان دارای بیشتر از یک کیلومتر طول می باشد.

خیابان آربات از قرن پانزدهم تا به امروز به حیات خود ادامه می دهد و این یکی از دلایلی است که خیابان آربات را به قدیمی ترین خیابان مسکو تبدیل نموده است. این خیابان در زمان پیدایش خود به عنوان یک خیابان در حاشیه شهر قرار داشت و جایگاه استقرار کاروان های تجاری متعلق به کشورهای شرقی کره زمین بود. به عقیده بعضی کلمه آربات همان کلمه ارابه است، چرا که ارابه های تجاری در این مکان استقرار می یافتند.

در سال ۱۹۶۰ آربات قدیم یکی از شریان های کلیدی مسکو محسوب می شد و برای حمل و نقل از آن استفاده می شد و یکی از ضروری ترین خیابان های مسکو به شمار می رفت. در سال ۱۹۸۰ راه خیابان آربات مسکو هموارتر شد هنرمندان و نویسندگان و اشراف در آن ساکن شدند و آن را معتبرترین خیابان مسکو می نامیدند. نویسندگان در قهوه خانه های آن به خلق آثار جاویدان پرداختند. مغازه های کوچک برای فروش سوغات و کافه ها و رستوران های بسیار ساخته شدند.

نمایی از خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

فقط ۱۰ دقیقه تا رسیدن از خیابان آربات به کاخ کرملین

جهت دسترسی به خیابان آربات ایستگاه های مترو زیادی وجود دارد که دو عدد از نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این خیابان ایستگاه مترو اسمولنسک و آرباتسکایا است که رنگ خط متعلق به آن ها آبی می باشد.

همچنین لازم به یاد آوری است که خیابان آربات مسکو در فاصله ۱۰ دقیقه ای به صورت پیاده از کاخ کرملین واقع شده است و گردشگران تور مسکو و تور روسیه می توانند پس از بازدید از میدان سرخ و کاخ کرملین و کلیساهای بی نهایت زیبای آن به این خیابان آمده و ضمن استراحت و خوردن غذا به خرید سوغاتی نیز بپردازند.

نمایی از خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

خیابان آربات

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *