تفاوت تورگردان با آژانس مسافرتی

  • توسط admin
  • 7 قبل
  • 0
Rate this post

تور گردان کیست؟

تور گردان نه همچون یک عمده فروش بلکه مانند یک کارخانه مونتاژ قطعات عمل می کند، مشتریان هم می توانند به طور مجزا عناصر سفر را خریداری نمایند و اهمیت و ارزش کار تور گردان این است که می توانند این اجزا و عناصر را به صورت عمده خریداری و تهیه و بسته سفر را از نظر قیمت، کیفیت و امنیت آماده کنند.

تور گردان یا مجریان تور عناصری چون حمل و نقل، اقامت و سایر خدمات را جداگانه خریداری و ضمن ترکیب آنها با یکدیگر به صورت یک بسته سفر به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به مشتریان (متقاضیان سفر) عرضه می کنند. تورگردانان از مهمترین بازیگران صنعت گردشگری می باشند.

عرضه کنندگان خرد محصولات و خدمات گردشگری همچون هتل داران، شرکت های هواپیمایی، مالکان دهکده های توریستی و … برای ثبات بخشیدن به تقاضای محصولات خود از تور گردانان بهره می برند.

بعضاً تور گردانان جهت عرضه بهتر محصولات گردشگری خود در مقاصد گردشگری رأساً اقدام به احداث یا خرید یک واحد اقامتی می نمایند.

عمده ترین محصول فعالیت تور گردانان شامل:

الف) پکیج تور تابستانی

ب)  پکیج تور نوروزی

ج)  فروش تور مسافرتی به صورت پرواز + هتل

عمده ترین سود تورگردانان از کجا حاصل می‌شود؟

بیشترین سود تور گردانان از محل عرضه «پیکج های سفر تابستانی و نوروزی» حاصل می شود، لاکن به واسطه وجود رقابت شدید، مسئله قیمت گذاری اهمیت فراوان دارد.

از یک سو قیمت نباید آنقدر بالا باشد که مقدار مناسبی از فروش حاصل نشود و از طرف دیگر قیمت را نباید آن قدر پایین آورد که سود حاصل از هر مشتری رقمی ناچیز باشد.

چگونه شرکت تورگردان راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی کسب و کار تور گردانی نیاز به سرمایه گذاری بیشتر می باشد. تأسیس شرکت تور گردانی بر اساس دستورالعمل تأسیس موسسات عمده فروشی خدمات مسافرتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امکان پذیر است.

آژانس های مسافرتی چه کسانی هستند؟

دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان واسطه یا کارگزار بین عرضه کننده اصلی همچون تور گردانان یا ایرلاین ها، شرکت های حمل و نقل، هتل داران و متقاضیان سفر عمل می کنند.

آژانس های مسافرتی وظیفه جذب مشتریان و برخورد مستقیم با مصرف کننده نهایی را در صنعت گردشگری دارند.

توفیق یا عدم توفیق دفاتر خدمات مسافرتی بر موفقیت یا شکست برنامه های عرضه کنندگان برنامه های مقاصد گردشگری و خدمات گردشگری همچون تور گردانان و هتل داران تأثیر بسزایی دارد.

آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی

آژانس های مسافرتی هم اقدام به فروش پکیج های مسافرتی آماده شده توسط تور گردانان می نمایند و هم اجزاء سفر را به صورت جداگانه به فروش می رسانند.

برقراری ارتباط مؤثر و منسجم با تورگردانان از عوامل کلیدی موفقیت آژانس های مسافرتی می باشد.

آژانس های مسافرتی منبع اطلاعاتی برای مشتریان هستند که مشاوره و راهنمایی برای گذراندن بهتر سفر در اختیار مسافران قرار می دهند و کارکنان آن نسبت به محصول عرضه شده از طرف دفتر خود اشراف کامل دارند.

در واقع نقش اصلی واسطه ( آژانس های مسافرتی) فراهم کردن مکان و موقعیتی مناسب برای مراجعه مشتری است

دفاتر خدمات مسافرتی در حقیقت خرده فروش عرصه گردشگری هستند و چنانچه در سطح گسترده ای فعالیت نمایند تبدیل به تور گردان می شوند.

تعداد کارکنان دفاتر خدمات مسافرتی اندک هستند و تقسیم کاری مشخصی در دفتر وجود دارد و هر یک از کارکنان بایستی به کلیه اموری که در دفتر انجام می شود تسلط داشته باشند.

چگونه آژانس مسافرتی راه اندازی کنیم؟

سرمایه گذاری جهت راه اندازی یک دفتر خدمات مسافرتی کمتر از یک شرکت تور گردانی است. تأسیس دفتر یا شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی به استناد آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مصوب ۲۷/۳/۱۳۸۰ هیأت وزیران صورت می پذیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *