تالار بولشوی

  • توسط admin
  • 7 قبل
  • 0
Rate this post

تالار بولشوی مهم‌ترین تالار مسکو و از افتخارات فرهنگ و هنر و از جاذبه های گردشگری روسیه است. تالار بولشوی از مشهورترین تالارهای جهان برای هنرهای باله و اپرا می‌باشد.

تالار بولشوی در سال ۱۷۷۶ میلادی، به دستور کاترین کبیر، در منطقه تورسکوی مسکو، بنیان گذاشته ‌شد.

تالار بولشوی محلی برای نمایش رقص باله و اپرا

در این تالار انجمن‌های نمایش باله و اپرا طیف وسیعی از آثار روسی و خارجی را اجرا کرده‌اند و باعث محبوبیت آن شده‌اند. جالب است بدانید باله‌ی دریاچه‌ی قو اثر چایکوفسکی، نخستین بار در سال ۱۸۷۷ میلادی در تالار بولشوی اجرا شد.

نمای درون تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

بنای شش طبقه و بی‌نظیر تالار بولشوی نمونه‌‌ی معماری کلاسیک روسیه است و بیش از ۲۳۵ سال است که موسیقی فاخر و رقص بی‌نظیر باله را در خود زنده نگه‌داشته است. آلبرت کاووس معمار نامدار، توانست سالن تماشاگران را به شکل یک سازه‌ی بزرگ موزیکال و بسیار باشکوه طراحی کند.

در آن زمان، تمام سالن های روسیه جزء اموال سلطنتی بودند. مسکو و سنت پترزبورگ هرکدام تنها دو سالن داشتند، یکی برای اجراهای اپرا و باله (اینها سالن های بولشوی بودند) و دیگری برای نمایش ها (تراژدی ها و کمدی ها) در نظر گرفته شده بودند.

به خاطر اینکه اپرا و باله اصیل تر از درام بودند، خانه های اپرا، «سالن های گرند» (بزرگ) («بولشوی» کلمه ای روسی برای بزرگ و عظیم است) و سالن های درام، «سالن های کوچکتر» («مالی» کلمه ای روسی برای کوچک، اقل، یا خرد است) نامگذاری شدند.

نمای بیرون تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

سالن های باله و اپرای بولشوی در میان قدیمی ترین و مشهور ترین شرکت های جهانی باله و اپرا قرار دارند. تا کنون سالن تئاتر بولشوی ، بزرگترین شرکت باله جهان، با داشتن بیش از ۲۰۰ رقصنده است.

این سالن، شرکت مادر آکادمی باله بولشوی، یک مدرسه پیشرو در باله با شهرت جهانی، است. این آکادمی یک شعبه در سالن مدرسه ی بولشوی در جوینویل برزیل دارد.

تعمیر و نگهداری تالار بولشوی

تالار بولشوی سه بار در سال‌های ۱۸۰۵، ۱۸۱۲ و ۱۸۵۳ آتش گرفت و به کلی در آتش سوخت، اما هربار عمارت بازسازی شد. در نهایت ساختمان کنونی در سال ۱۸۲۵ در مسکو بنا گردید. باله بولشوی از معتبرترین سازمان‌های ملی باله دنیاست که محل خلق تعدادی از بزرگترین آثار و رپرتوار باله کلاسیک و باله نئوکلاسیک است.

نمای ورودی تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

ساختمان اصلی و تاریخی تئاتر بولشوی که به سده ۱۹ میلادی باز می‌گردد، از سال ۲۰۰۵ در دست تعمیر و بازسازی گسترده‌ای قرار داشت و در نهایت در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۱، بازگشایی شد. در حال حاضر تالار بولشوی، گنجایش ۱۷۵۰ تماشاگر را دارد و صحنه اصلی از هفت سطح جداگانه و مجزا تشکیل شده‌است.

ساختمان اصلی سالن اجرا، که در طول تاریخش بارها و بارها مرمت و بازسازی شده، نقطه عطفی در مسکو و روسیه است. در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۱، سالن بولشوی بعد از بازسازی گسترده ی شش ساله، دوباره افتتاح شد.

هزینه ی رسمی بازسازی سالن تئاتر بولشوی ، مبلغ ۲۱ میلیارد روبل (۶۸۸ میلیون دلار) است.

هرچند، دیگر مقامات و دیگر مردم روسی متصل به آن، ادعا داشتند که هزینه بیشتری صرف شده است. نوسازی این سالن شامل بازگرداندن کیفیت صوتی آن به کیفیت اصلی و حفظ دکور اصلی سلطنتی سالن بولشوی شد.

طبقات تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

تالار بولشوی

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *