برج اوستانکینو مسکو

  • توسط admin
  • 6 قبل
  • 0
Rate this post

برج اوستانکینو بلندترین برج در اروپا و از نظر ارتفاع یازدهمین برج بلند در سراسر جهان محسوب می‏شود. این برج ایستگاه تلویزیون و رادیو در مسکو محسوب می‏شود که ۵۴۰ متر ارتفاع دارد.

این برج به افتخار پنجاهمین سالگرد انقلاب اکتبر ساخته شد و به اقتضای قرار گرفتنش در محلی به همین نام، اوستانینکو نام گرفت.

ساخت و سازش در سال ۱۹۶۳ شروع و در سال ۱۹۶۷ به پایان رسید. استفاده گسترده از بتن در زیرساخت های این برج باعث ایجاد ساختاری محکم شد، ساختاری که از آن به عنوان شاهکار مهندسی در شوروی یاد می شود.

اوستانینیکو رکورد بزرگترین سازه جهان را برای هشت سال نگهداشت تا اینکه سی اِن تاور در سال ۱۹۷۵ با ۶ متر ارتفاع بیشتر از او پیشی گرفت. اما در سال ۲۰۰۷ برج خلیفه گوی رقابت را از هر دو ربود.

برج اوستانکینو

برج اوستانکینو

ارتفاع برج اوستانکینو

در بالای این برج ۵۴۰ متری ، رصدخانه‌ای وجود دارد که از طریق آن چشم‌اندازی کاملاً جدید از شهر مسکو را پیش چشم شما قرار می‏دهد. درست در زیر این رصدخانه سه اتاق غذاخوری و یک رستوران بسیار مجلل بنانهاده شده است که غذاهای اروپایی و خوراک‌های سنتی روسی در آن سرو می‌شود.

برج اوستانکینو

برج اوستانکینو

تولید کننده سیگنال های تلویزیونی

برج اوستانکینو تولیدکننده ۱۱ سیگنال تلویزیونی، ۱۲ ایستگاه رادیویی و ۱۷ برنامه ماهواره‌ای است و این سیگنال‌ها از طریق شبکه مخابراتی بی‌سیم توزیع می‏شوند.

برج اوستانکینو به سبب معماری و موقعیت منحصربه‌فرد خود به‌عنوان بزرگ‌ترین پل ارتباطی در مسکو شناخته‌شده و ازنظر تجهیزات نیز بسیار کامل و بی‌نظیر است. به همین سبب ازنظر توریستی یکی از جاذبه‌های خیره‌کننده مسکو به شمار می‏رود.

در حال حاضر برج اوستانکینو دارای ۲۰ رادیو و ۲۰ فرستنده تلویزیونیست و سیگنال‌های ماهواره نیز از طریق این برج تأمین می‌شود. به‌وضوح مشخص است که علاوه بر هدف اصلی طراحان که استفاده از فناوری آن بوده، برج اوستانکینو یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی محسوب می‏شود.

برج اوستانکینو

برج اوستانکینو

برج اوستانکینو

برج اوستانکینو

برج تلویزیونی اوستانکینو ازنظر ارتفاع دارای هفت سطح مختلف به‌صورت “۳۵۰، ۲۶۹،۱۴۷” است که در آن سیستم‌عامل مجهزی قرار دارد. از بالای برج اوستانکینو شما می‏توانید تمام مسکو و حتی محله ‌های نزدیک را هم مشاهده کنید.

بخشی از طبقات برج  از شیشه‌های مقاوم و ضد شوک ساخته‌شده اند که برج را در برابر هر آسیبی در امان نگه می‏دارند. زمانی که در عرشه این برج هستید احساس می‌کنید که در هوا شناورید و این احساس برای شما بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

در قسمت داخلی سالن جدول‌هایی قرار دارند که بر روی سکو دایره‌ای شکلی استوار می‌باشند. این سکو همراه با دیواره‌ای شیشه‌ای به حالت چرخان بوده و این حالت، فرصتی استثنایی برای بازدیدکنندگان به وجود آورده تا بر روی این سطح چرخان از مناظر سحرانگیز اطراف لذت ببرند.

در طی سال‌های ساخت برج تاکنون حدوداً ده میلیون نفر از آسمان هفتم برج بازدید کرده‌اند. این برج  یکی از جاذبه های گردشگری مسکو است.

برج اوستانکینو مسکو

برج اوستانکینو مسکو

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *