آشنایی با بزرگترین ایرلاین های روسیه

  • توسط admin
  • 6 قبل
  • 0
Rate this post

در سلسله مطالب متعددی از ایرلاین های مختلف جهان صحبت کرده ایم و کیفیت و وسعت آنها را مورد بررسی قرار داده ایم. در این مطلب از بامولند میخواهیم ۵ ایرلاین روسیه را به شما معرفی کنیم. ایرلاین‌هایی که علاوه بر بزرگ بودنشان به عنوان قدیمی‌ترین ایرلاین های جهان به شمار می‌آیند.

ایروفلوت – Aeroflot

ایروفلوت بزرگ ترین ایرلاین روسیه است و هم پروازهای داخلی و هم پروازهای بین المللی انجام می دهد. قطب این ایرلاین فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو می باشد و از سال ۲۰۰۶ عضوی از اتحاد شرکت های هواپیمایی چند ملیتی (اسکای تیم) شده است.

ایروفلوت روسیه

ایروفلوت روسیه

ایروفلوت در سال ۱۹۲۳ آغاز به کار کرده و به عنوان قدیمی ترین ایرلاین جهان شناخته می شود. در دوره شوروی به عنوان ایرلاین ملی و همچنین بزرگ ترین ایرلاین جهان به حساب می آمد، اما کمی بعد از اینکه اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشیده شد این شرکت به بخشی نیمه خصوصی تبدیل شد و از نظر سودآوری رتبه ۱۹ ام در جهان را کسب کرد. ۵۱ درصد از سهام این شرکت متعلق به دولت روسیه است.

ترانسایرو ایرلاینز –  Transaero Airlines

تراسایرو ایرلاینز به بیش از ۱۳۰ مسیر پرواز دارد و امکان پروازی آسان را به شماری از ترمینال های بین المللی فراهم می کند.

حداقل چهل کشور تحت پوشش پروازهای بین المللی این ایرلاین هستند که به غیر از کشورهای اروپایی و آمریکایی تعدادی از کشورهای آسیایی را نیز شامل می شود. پایگاه اصلی این ایرلاین در فرودگاه بین المللی دوموده دوو است.

مطلب مرتبط: مشاهده مکانهای دیدنی مسکو

یوتی ایر ایرلاینز – Utair Airlines

پایگاه این ایرلاین در شهر خانتی مانسییسک روسیه قرار دارد و به دلیل هلیکوپترهای خود از دیگر شرکت ها متمایز شده است.

این ایرلاین بیشتر، پروازهای داخلی به بخش شمالی روسیه و سیبری (شهرهایی مثل خانتی مانسییسک، سورگوت، تیومن، اوفا و …) دارد. این ایرلاین ناوگان های بسیاری را برای برطرف کردن نیازهای صنعتی سیبری و محدوده غرب آن در نظر گرفته است و با فراهم کردن هواپیماهای چارتر و هلیکوپتر از بخش صنعتی پشتیبانی می کند.

این شرکت ۱۱۵ فروند هواپیمای جت مسافربری دارد و سهام آن در بازار بورس طرفداران بسیاری دارد.

ایرلاین روسیه

ایرلاین روسیه

اس ۷ ایرلاینز – S7 Airlines

سیبری ایرلاین با نام اصلی اس ۷ خدمت رسانی می کند و از سال ۱۹۹۲ مشغول به کار شده است. این ایرلاین به شهرهای روسیه و همچنین کشورهایی مثل اتریش، ارمنستان، بلغارستان، مصر، آلمان، هنگ کنگ، ایرلند، کره، اسپانیا، تایلند، ترکیه، اوکراین، امارات و … پرواز دارد.

قطب اصلی آن در شهر مسکو و نووسیبیرسک است و از سال ۲۰۱۰ تاکنون عضو اتحاد شرکت های هواپیمایی آمریکایی (وان وورلد) می باشد.

اس ۷ ایرلاینز - S7 Airlines

اس ۷ ایرلاینز – S7 Airlines

اورال ایرلاینز – Ural Airlines

پایگاه اورال ایرلاینز در شهر یکاترینبورگ روسیه قرار دارد و پرواز چارتر بسیاری به مسیرهای داخلی و بین المللی دارد. در سال ۲۰۱۲ این ایرلاین حدود ۳٫۵ میلیون مسافر را جابجا کرد.

پیشینه این ایرلاین بسیار طولانی است؛ در سال ۱۹۴۳ با همکاری شرکت آئروفلوت شروع به کار کرد و نهایتا از این شرکت جدا شد و استقلال آن به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر این ایرلاین توسط شرکتی مجزا به نام اورال وینگز کنترل و مدیریت می شود.

منبع: russianblogger

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *